GÜMÜŞ

HAKKIMIZDA

Tok Kuyumculuk Dinler ve Diller diyarı Mardin / Midyat’ta dır. Kuyumculuğun en eski sanatı olarak bilinen, Telkari gümüş işleme sanatını icra etmektedir.

Tok Kuyumculuğun kurucusu Süleyman TOK 1931 yılında Midyat’ta doğdu.Telkari işlemeciliğine daha 11 yaşındayken ilk olarak alpaka ve bakırlı ürünlerle başladı. 2 yıl sonra gümüş üzerine küçük bir dükkan açtı.1951 yılına kadar bu küçük dükkanda takılar üreterek satış yapmaktaydı.1951 yılında vatani görevini yapmak için dükkanı kapattı.1953 yılında vatani görevden döndükten sonra yaklasık 7 yıl boyunca evde kurdugu küçük atölyesiyle sanatını devam ettirmiştir.1960 yılında bugünkü Tok Kuyumculuğu kurmuştur.Süleyman TOK çalıştığı süre boyunca sayısız modeller tasarlamış,üretmiş ve sayısız ustalar yetiştirmiştir.Tasarladığı modeller ile pek çok kişiye ekmek kapısı açmıştır.(Örneğin çıkardığı geniş kemer modeli bugüne kadar yüzbinlerce satmıştır)Yaklaşık 60 yıllık telkari sanatı hayatıyla Midyat’ın gümüşünün meşhur olmasında Süleyman TOK’un katkıları kelimeler ile tarif edilemez.Oğulları Yusuf ve Yakup Tok ile 1990 lı yıllara kadar altın ve gümüş üzerine çalışmışlardır.İlerleyen yaşı nedeniyle 1990 dan sonra bu işi artık oğullarına bırakmıştır.1994 yılında Avrupa ya göç eden Yusuf TOK tan sonra artık Tok Kuyumculuk Yakup TOK ile faaliyetlerine devam etmiştir.Yakup TOK, yine babası gibi 12 yaşında telkari gümüş işlemeciliğine başlamış ve tam olarak 32 yıldır bu işi devam ettirmektedir.Bu 32 yıl boyunca sayısız modeller tasarlayıp üretmiştir.

Tok Kuyumculuk kurulduğu 1960 yılından bu yana yüksek kaliteli ürünlerle gümüş takı sektöründe faaliyet göstermektedir.

Türkiye içinde her yere sipariş üzerine Gümüş Biblolar, Ev Eşyaları ve Aktüel Takılar üreterek satışını yapmaktadır.

Tok Kuyumculuk olarak her zaman farklı kültürlerin sembollerini, modern bir stil ile birleştirip müşterilerimize yeni bir tarz sunmayı hedefledik.

Geniş ürün yelpazemizle her zaman müşterilerimize,en yüksek kalitedeki gümüşleri en uygun fiyatlarla sunmak,satış öncesi ve satış sonrası memnuniyetleri bizim en önemli amacımızdır.Bu sayede 1960 yılından bu yana “GÜVENLE” alışverişlerini yapmaktadırlar.

Web sitesi içinde yer alan Markazit,Otantik ve Telkari Modellerin taş,işçilik ve gramajlarının farklı olmasından dolayı sabit fiyatı bulunmamaktadır. Bilgi almak, yada sipariş vermek için model kodunun bildirilmesi yeterlidir.

Saygılarımızla,

Tok Kuyumculuk.

 

 

 

joomla template 1.6